Elden Ring'de çok oyunculu ve kooperatif nasıl çalışır?

Elden Ring'de çok oyunculu ve kooperatif nasıl çalışır?

Elden Ring'de çok oyunculu ve kooperatif nasıl çalışır?

Elden Ring'de çok oyunculu ve kooperatif nasıl çalışır?


Lands Between'de size yardım etmeleri için oyuncuları çağırın; onlara ihtiyacınız olacak.


Elden Ring tek oyunculu bir macera olmak zorunda değil. Tek başına bir yolculuk olarak harika, belki de özellikle zorlu bir patron dövüşünden geçmenizi sağlamak için ara sıra yardımcı çağrılarla desteklenebilir. Ancak, neredeyse tamamen çok oyunculu oynadığınız bir oyun da olabilir ve diğer insanlarla ve onlara karşı oynamak, deneyimi dönüştürür. Sizinle birlikte diğer insan oyuncularla daha aptalca, daha komik ve çok daha gergin olabilir.


Neyse ki Elden Ring kooperatifinin kurulumu önceki Souls oyunlarından daha kolay, ancak yine de biraz zor. Discord'da kulağınızda bir arkadaşınız varken, Aradaki Topraklar o kadar da tehditkar değil. Konu agroyu bölmeye geldiğinde paylaşmak gerçekten önemsemektir. Elden Ring'de çok oyunculu modda "önümüzde gizli duvar" (hayır yok) veya "Parmak deneyin ama delik" yazan tüm beyaz mesajlardan daha fazlası olduğuna söz veriyorum. Evet, anladık.


Elden Ring çok oyunculu, FromSoftware tarafından yapılmayan herhangi bir oyundan farklı çalışır. Steam arkadaş listenizi açıp oyununuza davet etmek için birinin adına sağ tıklayamazsınız. Lobiler yok.


Elden Ring'i çok oyunculu olarak oynamak için belirli öğelere ihtiyacınız var. Kafanızı sarmak için kafa karıştırıcı bazı öğe adları var. Ve ilk başta diğer oyuncuların oyununuza girip sizi öldürmesi korkutucu görünebilir. Ama buna çok değer.


Tüm kafa karıştırıcı terminolojiyi açıklamama izin verin: İster çok oyunculu sahneye dalın, ister sadece bir arkadaşınızla işbirliği yapmak isteyin, Elden Ring çok oyunculu oyunu için bilmeniz gerekenler burada.


Elden Ring'de çok oyunculu ve kooperatif nasıl çalışır?


Elden Ring çok oyunculu oyunlarının çoğu oyundan farkı nedir?Elden Ring'deki çok oyunculu oyun, diğer oyuncuları oyun dünyanıza çağırma (veya onların dünyasına katılma) ve Aradaki Toprakları birlikte ele geçirme konsepti etrafında inşa edilmiştir.


"Çağırma işaretinizi" yere koymak için bir eşya kullanırsınız ve bu işaret diğer oyuncular için görünecektir. Onunla etkileşime girerlerse, sizi biriniz ölene veya bulunduğunuz bölgenin patronunu yenene kadar kalacağınız oyunlarına getirebilirler.


Bu sınırlamaları aklınızda bulundurun:


 • Patronu zaten yendiğiniz bir alanda çağıramazsınız (yine de kendi işaretinizi bırakıp diğer oyuncuların onu yenmesine yardımcı olabilirsiniz)
 • Açık dünyada, co-op oynarken hayalet atınızı kullanamazsınız.
 • Keşfetmek istediğiniz bir zindanın girişini bulduğunuzda yeni alana yükleyemezsiniz; çok oyunculu oturumu sonlandırmanız ve girdikten sonra yeniden başlatmanız gerekir.
 • Çok oyunculu öğeler aşağıda daha ayrıntılı olarak açıklanmıştır. Kafa karıştırıcı isimleri geçtikten sonra, hepsinin nasıl çalıştığını anlamak çok zor değil.


ELDEN RING CO-OP NEDEN BÜYÜK


Elden Ring multiplayer'ı önermem için 5 nedenElden Ring çok oyunculu oyunu daha kolay hale getirir, bu da yeni bir Souls oyuncusuysanız oynamanın en bariz nedenidir. Ama aynı zamanda: bu sadece çok eğlenceli. Bu tür oyunları genellikle tek başınıza oynamayı tercih etseniz bile, çok oyunculu oynamayı denemenin bazı daha özel avantajları burada.


 • Patron dövüşleri tamamen aggro kontrolü ile ilgilidir. Birden fazla oyuncuyla, bir patronun dikkatini manipüle etmek, birbirlerine iyileşmeleri için zaman tanımak veya saldırılarını tamamen kesmek çok daha kolaydır. Ayrıca, sendeleme ölçerlerini oluşturmak, onları kritik bir vuruşa açmak daha kolaydır.
 • Diğer oyunculara yardım etmek, seviye atlamanın harika bir yoludur. Çağırma işaretinizi yerleştirerek veya bir çağrı havuzu kullanarak, başka bir oyuncunun dünyasına girebilir ve kısa bir zindanı veya bir patronu yenmelerine yardımcı olabilirsiniz. Her öldürme için rün kazanacaksınız ve ölürseniz hiçbir şey kaybetmezsiniz.
 • Oyununuzda patronlarla savaşmadan önce öğrenebilirsiniz. Çağırma işaretinizi bir patron kapısının önüne koyun ve diğer oyunculara risk almadan savaşta yardım edebilir, patronun saldırılarını kendiniz yüzleşmeden önce okumayı öğrenebilirsiniz.
 • Diğer oyuncular, Külleri Çağırmaktan çok daha fazla hasar verebilir. Gerçekten bir dövüşle mücadele ediyorsanız ve AI çağrılarınız onu kesmiyorsa, bunun yerine bir oyuncu deneyin. Biraz şansla, pastırmanızı kurtaracak harika bir kılıcı veya üst düzey sihri olan birini bulacaksınız.
 • PvP, yapınızı yeniden düşünmeniz için size sebep verir. Elden Ring'de o kadar çok silah, büyü ve eşya var ki, çoğumuz bir oyunda bunların sadece küçük bir kısmı ile deneyler yapacağız. Diğer oyunculara karşı oynamak, tamamen farklı silahları ve yapay zeka çetelerinden çok düellolar için daha uygun olan stat seçimlerini denemek için iyi bir bahane.


CO-OP NASIL ETKİNLEŞTİRİLİR / DEVRE DIŞI BIRAKILIR

Elden Ring işbirliği: Çevrimiçi oyun nasıl etkinleştirilir veya devre dışı bırakılır

Elden Ring'deki çevrimiçi durumunuzu istediğiniz zaman menüdeki Sistemler sekmesinin Ağ bölümünden değiştirebilirsiniz, ancak değişikliklerin geçerli olması için oyunu yeniden başlatmanız gerekir. Varsayılan olarak çevrimiçi oynuyor olacaksınız, ancak yine de kasıtlı olarak çok oyunculu oynamayı seçmelisiniz.


Çok oyunculu olarak oynama konusunda emin değilseniz bile, çevrimiçi oynamayı şiddetle tavsiye ederim. Bu şekilde, diğer oyunculardan gelen mesajların yanı sıra nasıl öldüklerine dair bir fikir veren kan sıçramalarını da görebilirsiniz. Bu gerçekten yararlı bilgiler olabilir ve ayrıca genellikle FromSoftware'in oyunlarının lezzetine katkıda bulunur. Mesajlar aptalca olsa bile.


Reklamcılık

Açık olmak gerekirse, Elden Ring'de diğer oyuncular sırf "çevrimiçi" olduğunuz için sizi istila edemezler. Yalnızca başka bir oyuncuyla aktif olarak bir işbirliği oturumundayken istila edileceksiniz. Bu, işbirliğini heyecanlı kılan şeyin bir parçasıdır: Oyununuzda bir arkadaşınızla çok daha güçlüsünüz, ancak bu güç de bazı risklerle birlikte gelir.


ELDEN RING ÇOK OYUNCULU ÜRÜNLER

Elden Ring'in temel çok oyunculu öğeleri


Elden Ring'de çok oyunculu ve kooperatif nasıl çalışır?


Bu öğeler, Elden Ring'de çok oyunculuya açılan kapıdır. İsimler biraz kafa karıştırıcı olabilir, ancak hepsi oyundaki tek bir menüde yer alıyor ve unutursanız size yardımcı olacak açıklamalar var. En önemli ikisi, diğer oyuncuların çağrı işaretlerini görebilmek için kullandığınız öğe olan Furlcalling Finger Remedy ve kendi çağırma işaretinizi yere yerleştirmek için kullandığınız Tarnished's Furled Finger'dır.


İşte temel çok oyunculu öğelerin bir özeti:


 • Furlcalling Finger Remedy: Bu öğeyi, genellikle zarafet alanlarının etrafına, toplama havuzlarının önüne veya patron kapılarının yakınlarına yerleştirilecek olan diğer oyuncuların çağırma işaretlerini ortaya çıkarmak için kullanın. Tüketilebilir, ancak kolayca üretilebilir.
 • Tarnished's Furled Finger: Çağırma işaretinizi yere koymak için bu eşyayı kullanın. Diğer oyuncular bunu görebilir ve sizi oyunlarına çağırabilir. Sonsuz kullanımlar.
 • Küçük Altın Effigy: Oyuncuların sizi kolayca çağırabilmeleri için çağrı işaretinizi birden fazla çağrı havuzuna gönderin. Bunu bir MMO'da zindan kuyruğuna girmek veya kendinizi LFG olarak işaretlemek gibi düşünün. Sonsuz kullanımlar.
 • Finger Severer: Çağrıldıysanız kendi oyununuza dönmek veya çağırdığınız başka bir oyuncuyu çevrimiçi oturumunuzdan çıkarmak için bu öğeyi kullanın. Sonsuz kullanımlar.
 • Düellocunun Furled Finger: PvP hariç, Tarnished'nin Furled Finger ile aynı. Çağrıldığında başka bir oyuncuyla düello yapmanıza izin veren kırmızı bir işaret yerleştirir. Sonsuz kullanımlar.
 • Festering Bloody Finger: Başka bir oyuncunun oyununu istila etmeye çalışın. (Yalnızca kooperatif arkadaşlarını çağırmış olan oyuncuların dünyalarını istila edeceğinizi unutmayın). Sonsuz kullanımlar.
 • Bunların yanı sıra başka çok oyunculu öğeler de var, ancak ister dost oyuncularla işbirliği yapıyor olun, ister PvP notlarına katılın, en yaygın olarak kullanacağınız öğeler bunlar.


ÇOK OYUNCULU TERMİNOLOJİ

Elden Ring kooperatifi nasıl oynanır


Elden Ring'de çok oyunculu ve kooperatif nasıl çalışır?


Elden Ring'i çevrimiçi oynuyorsanız (varsayılan), oyuncuları kendi oyununuza çağırarak veya bir başkasının oyununa çağrılarak, temelde istediğiniz zaman çok oyunculuya atlamaya hazırsınız.


İkisinden birini yapmak basittir, ancak akılda tutulması gereken bir şey vardır: Lands Between'in açık dünyasında çok oyunculu oynamak, Spectral Steed'inize erişimden vazgeçmek anlamına gelir. Ayrıca zindanlara ve diğer ayrı alanlara giremeyeceksiniz. Biraz acı verici, bu yüzden çok oyunculu bir oturuma başlamadan önce bir zindana girmek genellikle daha pratiktir. Dünyada özellikle zorlu bir düşman bulursanız, yine de biraz yardım çağırmayı deneyebilirsiniz!


Çok oyunculu bir oturumu nasıl başlatacağınız aşağıda açıklanmıştır.


Arkadaşlarınızla birlikte oynamak için çok oyunculu bir şifre kullanın


Çok oyunculu menüden, yalnızca aynı parolayı kullanan diğer oyuncuların çağrı işaretlerini gösterecek çok oyunculu bir parola ayarlayabilirsiniz. Parti kurmayı çok daha kolay hale getirmek için arkadaşlarınızla benzersiz bir şifre belirleyin.


Bekle, çok oyunculu grup şifresi nedir?Tamam, FromSoftware, birden çok parola alanıyla işleri oldukça kafa karıştırıcı hale getirdi. İlk alan, yalnızca arkadaşlarınızla eşleşmenizi sağlamak için kullandığınız şeydir, grup şifresi ise daha çok bir klan sistemi gibidir.


Bir grup şifresi belirlemek, çağrı işaretleri, beyaz mesajlar, hayaletleri ve kan lekeleri dahil olmak üzere bu şifreyi kullanan diğer oyuncuların çevrimiçi öğelerine öncelik verir. İsterseniz arkadaşlarınızla bir grup şifresi belirleyebilirsiniz, ancak YouTuber VaatiVidya'nın "SEEKERS"ı veya Elden Ring subredditinin "straydmn"si gibi binlerce başka oyuncu tarafından benimsenen bir şifreyi de kullanabilirsiniz.


Reklamcılık

Grup şifreleri sizi küçük bir bonusla ödüllendirir: Diğer oyunculardan biri büyük bir patronu devirdiğinde, düşmanları öldürmek için elde ettiğiniz rün sayısına geçici olarak küçük bir buff alırsınız.


Çağrı İşaretleriElden Ring'de çok oyunculu ve kooperatif nasıl çalışır?Aradaki Topraklarda diğer oyuncuların bıraktığı Çağırma İşaretlerini ortaya çıkarmak için Furlcalling Finger Remedy öğesini kullanmanız gerekir. Bu, oyun boyunca çalılarda bulunabilen Erdleaf Çiçeklerini kullanan hazırlanmış bir eşyadır. Bir kez kullanıldığında, diğer oyuncular tarafından bırakılan tüm Çağırma İşaretlerini görebileceksiniz. Bunu yapmak için Stranded Graveyard'dan hemen sonra Elleh Kilisesi'ndeki Merchant Kale'den Crafting Kit'i satın almanız gerekecek. Zaten geçtiyseniz, oraya her zaman hızlı seyahat edebilirsiniz.


Çağırma İşaretinin rengine dikkat edin—altın işaretler işbirlikçi oyunculardır, ancak kırmızı işaretler size meydan okumak isteyen oyuncuları gösterir.


Yardım etmek için başka bir oyuncunun oyununa katılmak için kendi Çağırma İşaretinizi oluşturmak istiyorsanız, Tarnished's Furled Finger öğesini kullanmanız gerekir.


Çağırma HavuzlarıBunlar, kolları uzanmış ürkütücü görünümlü heykeller olan Şehit Effigies'in yanında yer almaktadır. Aradaki Diyarlar boyunca çeşitli yerlerde bulunurlar ve genellikle patronların ve zindan girişlerinin yakınında bulunurlar. Bu heykeller, etkinleştirmek için etkileşimde bulunduğunuz bir Çağırma Havuzunun varlığına işaret eder. Bir çağırma havuzunu etkinleştirdikten sonra, Havuza kendi Çağrı İşaretinizi göndermek için Küçük Altın Effigy öğesini kullanabilirsiniz. Bu eşyayı, oyunun başında Stranded Graveyard girişinin hemen dışındaki ilk Şehit Effigi'den alabilirsiniz.


Çağırma Havuzlarının yararı, çağrı işaretinizi aynı anda birden fazla yakındaki Havuza otomatik olarak gönderebilmenizdir, bu nedenle, Kararmış'ın Kürklü Parmağı ile tek bir işaret koyarak muhtemelen çok daha hızlı çağrılacaksınız. Ayrıca diğer oyuncuları çağırmanız için konsantre bir yer sağlarlar.


Reklamcılık

Bir Çağırma Havuzunun etrafındaki işaretleri görmek ve oyununuza başka bir oyuncu çağırmak için, yine de Furlcalling Finger Remedy kullanmanız gerekecek.


YORUMLAR

Ad

A Plague Tale: Requiem,10,African,1,Age of Empires,12,Akvaryum Dünyası,13,AntikÇağ,3,Apex Legends,16,Arabic,1,Assassin's Creed,8,Aze,3,Back 4 Blood,5,Battlefield,13,Bilim,1,Bilim ve Teknoloji,82,BioShock,8,Botanik,4,Call of Duty,147,China,50,Chivalry 2,6,citizen sleep,6,Clash of Clans,18,Coin's,4,Company of Heroes,8,CS:GO,8,Cyberpunk,5,Cycle Frontier,128,Czeh,8,Dark Souls,11,Destiny,66,Detox,4,Diablo,322,Disney+,8,Dünya Tarihi,4,Dying Light 2,15,EA,8,EA-E3,7,eFootball,20,Elden Ring,3544,Eng,1007,Epic Games,8,Esp,999,F1,16,Fall Guys,3,Farsi,5,Fifa,40,Final Fantasy,14,Fortnite,68,Forza Horizon,8,Fotoğraf Makinası,5,Fra,985,Free Fire,2,Game News,122,Game's,47,Genel Konular,77,Genshin,454,Geo,2,Ger,1011,God of War,24,Gotham Knights,6,Gre,1,GTA,38,GTA6,23,Güncel,1,Halil İnalcık,6,Halo infinite,17,Hangisi Alınır,2,Her Konudan,3,Hitman,8,Hogwarts,17,Horizon Forbidden,6,Hun,4,İlber Ortaylı,2,İndia,57,italian,61,Jpn,353,King Arthur,2,Kingdom Hearts,6,Kitaplar,89,Kor,5,League of Legends,33,Lego Star Wars,9,LifeAfter,8,lost,1,Lost Ark,474,Mafia 4,4,Minecraft,20,MLB,6,Müzik,2,Nasıl Yapılır,26,Nor,1,NORCO,6,NORKO,1,OCULUS QUEST,7,Osmanlı Tarihi,9,Overwatch 2,43,Oyun Klavuzları,9,oyun2022,8,Oyunlar,1464,Payday 2,8,PC,15,PES,7,Phi,2,PlayStation,10,Pokemon,48,Por,822,Project Q,9,PS,35,PUBG,99,Raft,8,Rainbow Six Siege,7,Rus,290,Sağlık,4,Sanat,2,SCORN,8,Sims,2,SİMS 4,23,Skate,7,Sniper Elite,54,Sosyal,6,Spider-Man,2,Splatoon,1,Spor,2,Starfield,10,Steam,23,Street Fighter,55,System Shock,12,Şiir,58,Tarih,52,Teenage Mutant Ninja Turtles,16,Teknoloji,23,Telefonlar,5,The Callisto Protocol,9,Tiny Tina's Wonderlands,114,Ukr,205,Universal Broadcast,6398,V Rising,544,Valorant,140,Vampire Survivors,4,Video,1,Warhammer 40K,7,World of Tanks,7,XBOX,14,Xiaomi,1,Yaşam ve Sağlık,28,yazılım,1,Yeni Yayınla,2,Yeni Yayınlar,8015,
ltr
item
Her Şeye Dair: Elden Ring'de çok oyunculu ve kooperatif nasıl çalışır?
Elden Ring'de çok oyunculu ve kooperatif nasıl çalışır?
Elden Ring'de çok oyunculu ve kooperatif nasıl çalışır?
https://blogger.googleusercontent.com/img/a/AVvXsEggTynEtW6UtqgdoNL5HPymNK62cCt8a2L5i0r3oILYPsb0G2B6ggkAw4R4QsLklnsWYYmcuYaOiaACquSPdmZfnPNG98GWsyTULvqlWoVVXqcmjGRZKEeV62ZZTD2pEc9iNBaLwGsx0K0MWDtlrF4qQzMW48ersDk-gJxI4Eyqv6UABCkUqC-NrLUf=w640-h360
https://blogger.googleusercontent.com/img/a/AVvXsEggTynEtW6UtqgdoNL5HPymNK62cCt8a2L5i0r3oILYPsb0G2B6ggkAw4R4QsLklnsWYYmcuYaOiaACquSPdmZfnPNG98GWsyTULvqlWoVVXqcmjGRZKEeV62ZZTD2pEc9iNBaLwGsx0K0MWDtlrF4qQzMW48ersDk-gJxI4Eyqv6UABCkUqC-NrLUf=s72-w640-c-h360
Her Şeye Dair
https://www.herseyedair.net/2022/05/elden-ringde-cok-oyunculu-ve-kooperatif.html
https://www.herseyedair.net/
https://www.herseyedair.net/
https://www.herseyedair.net/2022/05/elden-ringde-cok-oyunculu-ve-kooperatif.html
true
6744863006593968633
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts Devamı Devamı Oku Reply Cancel reply Delete Yazar Anasayfa PAGES POSTS View All RASTGELE YAYINLAR Liste Arşiv SİTEDE ARAMA Tüm Gönderiler Not found any post match with your request Anasayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow THIS PREMIUM CONTENT IS LOCKED STEP 1: Share. STEP 2: Click the link you shared to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy